Sosyal Medya Yönetimini Kim Yapmalı?

       21. yüzyılın en büyük getirilerinden birisi de dijitale uyum sağlamak. Buna direnen, kabul etmeyen, yok canım ne alakası var orada olmasam da gayet iyi tanınırım diyen pek çok işletme, kurum oldu. Ancak yavaş yavaş çağ, onları da içerisine aldı.

        Bugüne bakınca yukarıda sıraladığımız o cümleleri kuranlar, influencerlarla çalışmaya başladılar. Daha fazla takipçi için her gün çekilişler yapar oldular.

Hal böyle olunca sosyal medyada var olan ancak doğru iletişim kurmayan pek çok hesap meydana geldi. Tamam, herkes kendi işletmesi ya da kurumu için bir web sitesi kuruyor, sosyal medyada story paylaşıyor ama ya sonra?

       Müşteriye dönüşmeyen potansiyeller var iken doğru bir iletişim sürdülüyor diyebilir miyiz? Ya da herkes, aklına estiği gibi dilediğini çeker ve dilediğini yazarsa gerçekten bir iletişim kurulabilir mi?

Cevabınız evet ise üzgünüz ama çok yanılıyorsunuz. Sosyal medya, her ne kadar kabul edilmek istenilmese direnilse de bugünlerde yerel medyanın gücüyle yarışıyor.Bu yüzdendir ki uzman kişiler tarafından kullanıldığı zaman ancak doğru bir şey yapılmış olur. Öbür türlü kişisel bir hesaptan öteye gidemeyecektir.